Literární soutěž 2018

Zvu vás, mladé, začínající i zkušené umělce, spisovatele a básníky k novému ročníku známé soutěže!

Vyzkoušejte si stát se na chvíli spisovatelem. Ukažte světu svůj talent. Třeba budete mít štěstí a váše povídka, báseň nebo esej se objeví v chystané knize.

Z příspěvků vybraných autorů totiž vznikne památeční kniha s názvem Vyšehradská kronika literárních talentů 2018.

A jaké bude téma? Kniha bude mít několik kapitol. Vyberte, do které váš příspěvek zařadíte. Kapitoly – a témata pro vás – jsou tyto:

  • „Poznání dobra a zla“
  • „Příběhy života“
  • „Hranice reality“
  • „Pohádka“
  • „Vesmírná mise“
  • „Zachraňte svět!“

Soutěž nemá omezení věku, rozsahu, počtu příspěvků, žánru (doporučné jsou báseň, povídka, esej).

Vaše příspěvky posílejte elektronicky na email ladislavzelinka@seznam.cz.

Příspěvky posílejte nejpozději do 30.6.2018. Uveďte váš věk, jméno, adresu. Můžete připojit také: fotografii, vlastní kresbu, motto, medailonek, nebo jiný doprovodný text.

Napište také, prosím, do zprávy, kolik ks knih byste si v případě zařazení vašeho příspěvku do knihy zakoupili. Vyšehradská kronika v chystané podobě bude mít formát A4, pevnou knižní vazbu, bude ilustrovaná a její cenu můžete očekávat ve výši 200 Kč/ks (pro účastníky soutěže, jinak 250-300 Kč). Bohužel kvůli ceně nebude možné dávat knihu zdarma, i výherci si tedy budou muset knihu zakoupit.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny v řijnu 2018.

Průběh soutěže a informace o ní můžete sledovat na internetových stránkách https://ladislavzelinka.wordpress.com/vysehradska-vize a na facebooku https://www.facebook.com/groups/vysehradska.vize/.

Zasláním soutěžního textu dává soutěžící souhlas k otištění příspěvku v knize. Autorská práva zůstávají autorovi beze změny. O výběru příspěvků a jejich hodnocení rozhoduje organizátor soutěže.

Těším se na vaše texty a věřím, že kniha, která z nich vznikne, bude dobrým startem ve vaší umělecké kariéře, zajímavým dárkem pro vaše blízké a jednou třeba i příjemnou vzpomínkou.

Ladislav Zelinka, pořadatel, spisovatel

 

 

 

Partneři a podporovatelé soutěže:


Střední škola umělecká a řemeslná

Děkujeme za laskavé vyrobení a darování trofeje.

 

 

 

Kavárna u sv. Ludmily      kontakt: Francouzská 1/585, Praha-Vinohrady

Reklamy